خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

سرنوشت نامعلوم سیستم عامل ملی

  فن‌آوری اطلاعات امروزه به عنوان ابزاری زیرساختی برای قلمروهای اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی بوده و رویکرد اصلی برنامه‌ی مصوب دولت، توسعه‌ی کاربردی فن‌آوری اطلاعات است. در این میان سیستم عامل مانند روح در میان مجموعه‌های سخت افزاری و نرم‌افزاری به شمار می‌رود که در صورت فقدان آن، کارکرد تک تک این مجموعه‌ها، منظور اصلی ما را جواب نخواهد داد.

  اینکه ایران هنوز عضو پروتکل رعایت کپی‌رایت نیست و بخشی از خریدها و استفاده‌ها در حوزه نرم‌افزاری به طور غیرمجاز کپی می‌شود و اینکه رعایت نشدن کپی رایت باعث شده که بعضا نرم‌افزارهای داخلی به طور جدی تولید نشده و به فروش نروند جای بحث مجزا دارد اما به عقیده کارشناسان در صورتی که روند استفاده‌ی بین‌المللی را دنبال کنیم و به دنبال نرم‌افزارهای سیستم عامل شبکه پیش برویم، عضو یک ساختار پیکربندی شده‌ی واحد خواهیم شد.

  افزایش تولید دانش مربوط به سیستم عامل مقوله مهمی است چراکه توسعه‌ی سیستم عامل در اندازه‌های ملی و بین‌المللی کمک بسیار موثری در زمینه‌ی حفظ منافع و ارتقای سطح ملی خواهد بود.

  بسیاری از کشورهای جهان از قبیل آلمان، انگلستان، چین، کره و ژاپن، سیستم‌های عامل‌ خود را به‌سمت لینوکس انتقال داده ‌و به بومی‌سازی آن پرداخته‌اند و حتی استفاده از این سیستم‌ عامل در مدرسه‌های این کشورها در حال گسترش بوده و با برنامه‌یی مشخص به تربیت افراد آشنا با این سیستم عامل مشغولند


  این مطلب تا کنون 20 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : عامل ,سیستم ,سیستم عامل ,فن‌آوری اطلاعات ,
  سرنوشت نامعلوم سیستم عامل ملی

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر